TRAŤ A ČASOMÍRA

facebook

 

Kontakty:

Zábavní Centrum Černý Most (Garáže 3NP)
Chlumecká 8,
198 19 Praha 9

tel : 281 916 188
fax : 281 916 189
info@kartareal.cz


Otevírací doba:

Po - Čt  14:00-22:00 
14:00-23:00
So  12:00-23:00
Ne 12:00-22:00

Vážení zákazníci,

  Provoz motokár na Černém Mostě je ukončen.

 

  Od srpna 2012 fungujeme téměř v centru Prahy na Žižkově na Praze 3, Olšanské ulici 6 (podzemní garáže vedle budovy O2). Navíc se svezete na nejvýkonnějších motokárách v Praze s motory Subaru 270ccm bez omezovačů... Pro řidiče je rozlehlý parking zdarma.

 
Váš KartAreal

Dráha je postavena na ploše 4.000m2 a dosahuje délky přes 500 metrů, na kterých můžete prožít jedinečnou a neopakovatelnou radost z jízdy a závodění, o kterou se postará více jak 23 zatáček a 6 rovinek střídajících se v technických a rychlých pasážích. Optimální propustnost dráhy je 6 motokár.

Bezpečnost je pro nás prioritou a tak je dráha vybavena svodidlovým systémem, který ve spojení s pneumatikami poskytuje u případné kolize optimální nárazovou bezpečnostní zónu. Samozřejmostí je bezplatné zapůjčení ochranné přilby, overalu a rukavic. Použití přilby je z bezpečnostních důvodů povinné! 

 

Navštivte 3D KARTAREAL MOTOKÁRY

 draha

Technické parametry dráhy:

Délka: přes 500 m
Šířka: 3 - 7 m
Průměrná rychlost: cca 40 km/h
Maximální rychlost:

cca 60 km/h

Prům. čas na kolo: 50 - 60 vteřin
Počet zatáček: 23x (2x "esíčko", 4x 180°, 8x levotočivá, 7x pravotočivá)
Rovinky: 6x (každá o délce 30 - 40m)
Mantinely: speciální plastová svodidla + pneu
Povrch: speciální stěrka na železobetonovém základu
Osvětlení: zářivková tělesa

Pro Vaši orientaci uvádíme, že každých 100 metrů dráhy se ujede za zhruba 10 vteřin - z toho vyplývá, že čas jednoho ujetého kola po vynásobení 10 vydá přibližnou délku tratě. V našem případě se průměrné časy kola pohybují kolem 50 - 55 vteřin na motokárách s motory Subaru EX21 - délka tedy skutečně vychází přes 500 metrů ! O tomto tvrzení se u nás můžete sami přesvědčit a třeba vyzkoušet jinde - konečný závěr o prezentovaných délkách tratí si jistě uděláte sami.

Časomíra  

V každém odvětví sportu, kde o vítězi rozhodují často pouhé setiny vteřiny se bez přesného měření času nelze obejít. O závodech rychlých kol to platí dvojnásob a proto velice dbáme na přesné vyhodnocení každé jízdy. O tato měření se stará specializovaná počítačem řízená časomíra. Každá motokára je vybavena vysílačem, jež po každém projetí kola vysílá signál přijímači k dalšímu zpracování počítačem.

Pro narůstající požadavky na přesnost a kvalitu snímání jednotlivých motokár jsme naší dráhu vybavili zcela novou časomírou měřící s přesností na tisícinu vteřiny a nově jsme umístili i projekci časů na dráhu, aby závodící jezdci měli aktuální přehled o jejich pořadí a časech (viz obrázek dole).

Režim časomíry hodnotí jezdce podle časů dosažených v jednotlivých kolech bez ohledu na jejich skutečné pořadí. Po skončení jízdy je k dispozici vytištěný přehled časů všech účastníků závodu, na kterém je mimo jiné i počet ujetých kol, čas každého kola, čas nejlepšího kola, celkové pořadí a celkový čas závodu - to vše s přesností na tisícinu vteřiny.

U důležitých závodů nebo při firemních akcích lze zadat do systému přímo jména jezdců, která se dále zobrazují na monitorech a tisknou na výsledkových listinách.  

 casomira projekcedraha1024  projekcedrahadetail